Nieuwsbrief nr. 29 – 19 juli 2024
Niet veel nieuws deze week. We hebben met een flink aantal mensen de Georgiëgangers uitgezwaaid.
En Ellie schrijft iets over de muziekkeuzes die worden gemaakt.
Zondag 21 juli – vijfde zondag van de zomerVanwege de verbouwing van de kerkzaal en de vloer die nog verder moet drogen hebben we besloten voorlopig niet de maaltijd van de Heer te vieren. Dat gaan we weer doen op zondag 18 augustus.
Dan is ook het orgel weer ‘uitgepakt’. We gaan er die zondag een feest van maken! De dienst is ook te volgen op kerkdienstgemist.nl. Ook de camera’s kunnen weer gebruikt worden, dus er is beeld en geluid; alleen de beamer kan in verband met het vocht nog niet worden gebruikt.
De namen van de medewerkers aan de dienst kunt u lezen op de bijgaande liturgie.
Er is a.s. zondag een beperkt aantal liturgieën beschikbaar. Wilt u zeker zijn van een liturgie dan kunt u die het beste thuis printen.
Internationale liederen
Enkele liederen van zondag 21 juli komen uit uiteenlopende windstreken. We zullen een lied zingen dat door Sytze de Vries uit het Portugees is vertaald: ‘cantai ao senhor’. We zingen een Fins lied bij wijze van zondagsgebed, ook vertaald door Sytze de Vries: ‘Heer, raak mij aan met uw adem’. En aan het einde, als beaming van de zegen, zingen we ‘la paz del Señor’ in woorden die Alex van Ligten op de Argentijnse melodie maakte.
Eigenlijk moet ik psalm 121 ook meetellen: die is oorspronkelijk in het Hebreeuws geschreven, terwijl we het lied zingen op een Zwitserse melodie uit 1551. Dat is ook een buitenlands lied, al is het door ‘onze’ dichter Willem Barnard berijmd. En dan is er natuurlijk de orthodoxe acclamatie ‘kyrie eleison, Christe eleison, kyrie eleison’ bij het gebed om ontferming en de voorbedenacclamatie ‘bonum est confidere in Domino’, afkomstig uit het gebedenboek van de Franse oecumenische kloostergemeenschap van Taizé.
In deze weken zoeken veel mensen ontspanning over de grens. En is een groep jongeren met begeleiders naar Georgië vertrokken om daar een werkvakantie van 18 dagen door te brengen. Dat leek me een mooie aanleiding om voor deze buitenlandse liederen te kiezen. Ze laten zien hoeveel moois er over de grens te vinden is. Melodieën en teksten die ons kunnen inspireren. Zoals ook kan gebeuren als we mensen van over onze grenzen ontmoeten. Reden genoeg om met open hart hen tegemoet te treden en hun liederen te zingen.
Voorbeden
Ik nodig u uit om gebedsintenties voor de zondagse dienst door te geven aan Ellie Boot. Deze worden meegenomen in de voorbeden. Graag via de mail naar
ellie.boot@hccnet.nl.
Kinderdienst
Voorlopig is er geen kinderdienst. De eerstvolgende is op 1 september. De leiding is dan in handen van Anja Bouw.
Autodienst
Als vervoer naar de kerk een probleem voor u is, kunt u altijd met de auto worden opgehaald. Voor de diensten in juli kunt u hiervoor contact opnemen met Frans Hanse op tel. 06 12342645.
De autodienst kan wel wat extra hulp gebruiken. Vindt u het leuk om een paar keer per jaar op zondagochtend mensen op te halen en weer thuis te brengen, neem dan contact op met Annie Hanse, tel. 06 57348298.
Collectes
De collectes zijn bestemd voor de stichting Moederzorg en voor het Jeugd- en Jongerenwerk. Bijdragen van de kinderen zijn bestemd voor het Day Care Centrum in Aghaiani.
De informatie over de collectebestemmingen vindt u in de Rondom. Zie voor uitgebreide informatie over het doel van de collectedoos voor het Day Care Centrum in Aghaiani de Nieuwsbrief van 14 juli 2023.
Collectemunten
Met het oog op duurzaamheid en onze verantwoordelijkheid als Groene Kerk, heeft het college van kerkrentmeesters in 2018 besloten om de collectebonnen te vervangen door collectemunten. De collectemunten zorgen voor gemak (geen kleingeld nodig) en zijn verkrijgbaar in drie varianten: de rode munten à € 0,50, de gele munten à € 1,00 en de blauwe munten à € 2,50.
U kunt ervoor kiezen het bedrag dat u wilt bestemmen voor de collectes over te maken naar het volgende rekeningnummer: NL30 RABO 0382 2047 35 t.n.v. Prot. Gem. De Eshof kerkrentmeesters. Wilt u bij de omschrijving aangeven waarvoor het bedrag bedoeld is: stichting Moederzorg, Jeugd- en Jongerenwerk of het Day Care Centrum in Aghaiani. U kunt ook de QR codes gebruiken.
Klik voor meer informatie over collectemunten of QR codes op:
Georgiëgangers uitgezwaaid
Op 17 juli heeft een groep vrienden, familie en belangstellende gemeenteleden de groep uitgezwaaid.

Van 17 juli tot en met 4 augustus 2024 zal het team in Georgië verblijven. Ze bouwen daar mee aan het Day Care centrum in Aghaiani en gaan een week op zomerkamp met een groep van 40 deelnemers.
Op twee manieren kunt u ze volgen:
De groep zal proberen om ons zo veel mogelijk deelgenoot te maken van hoe het hen vergaat, afhankelijk van de internetverbindingen die niet altijd even goed zullen zijn.
Femke kan helaas wegens ziekte geen deel uitmaken van de groep.
Ze was er wel om haar ‘maatjes’ een goed reis en verblijf te wensen.
Vakantie
Van 21 juli (na de kerkdienst) t/m 3 augustus is Ellie met vakantie. In die tijd zal ik (Nel) weer contactpersoon zijn. In voorkomende gevallen kan een beroep gedaan worden op de predikanten van de Emmaüskerk van Barneveld.
Agenda
Tot half augustus zijn er buiten de kerkdiensten geen activiteiten.
Volgende nieuwsbrief
De volgende nieuwsbrief kunt u verwachten op
vrijdag 26 juli. Kopij voor de nieuwsbrief graag
vóór donderdagavond 20.00 uur mailen naar
nieuwsbriefeshof@kpnmail.nl
Met vriendelijke groet,
Nel Stoffelsen
predikantsassistent
06 25316748